Osowo. 19-latek stracił prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 09:31
fot. archiwum

Prawo jazdy kategorii A i B stracił 19-latek, którego w Osowie zatrzymali karsińscy policjanci. Nastolatek miał w wydychanym powietrzu 0,7 promila alkoholu, co nie przeszkodziło mu w kierowaniu pojazdem.

Do zatrzymania doszło tuż po północy z soboty na niedzielę w Osowie. Jak informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, funkcjonariusze Posterunku Policji w Karsinie zatrzymali do kontroli VW Golfa, za kierownicą którego siedział 19-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu nastolatek wydmuchał 0,7 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy kategorii A i B.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.