Opowieść Wigilijna w aranżacji Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego

niedziela, 30 grudnia 2018 r., 13:29
fot. nadesłane

W piątek, 21 grudnia w Sali Widowiskowej Kina " Remus" odbyła się premiera "Opowieści Wigilijnej" w wykonaniu oraz aranżacji Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego. Historia na motywach powieści Ch. Dickensa, wprowadziła widzów w magicznych klimat świąt, dostarczając wielu wzruszeń oraz chwil refleksji i zadumy.

- Zamierzałyśmy stworzyć musical, który pozwoli rodzinom z dziećmi chociaż na czas widowiska zapomnieć o codziennej gonitwie i poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia - przyznają założycielki Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego.

Grupa młodych artystów, w szerokim przedziale wiekowym, mogła zaprezentować się na scenie po raz kolejny. Dla wielu z nich był to pierwszy i ekscytujący kontakt z widzem, gdyż zespół stale rośnie w siłę, przyjmując w swoje szeregi nowych, pełnych pasji uczestników.

- Jest to duża rozbieżność jeśli chodzi o rozwój, koordynację, pracę i dykcję. Starałyśmy się tak dopasować role, aby każdy czuł się w niej swobodnie. Podkreślamy- jest to teatrzyk, który swoją ofertę kieruje do dzieci i młodzieży , w związku z czym nieuniknione są niewielkie wpadki, które mimo wszystko uważamy za urocze. Najważniejsze dla nas jest to, aby dzieci się otworzyły, pracowały w grupie, wspierały i doznawały niezapomnianych wrażeń rozwijając swoje umiejętności. Występują na prawdziwej scenie, z zaprojektowanymi i szytymi specjalnie dla nich kostiumami. Pracują z mikrofonami, światłami i przede wszystkim występują przed liczną publicznością patrzącą tylko na nich. Same miałyśmy kiedyś takie marzenia. Teraz możemy pomagać je spełniać innym - podkreślają Magda Kaczmarek i Ania Zazula

Założycielki Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego - Magda Kaczmarek i Ania Zazula mają plany na kolejne musicale, a póki co zapraszają na powtórkę spektaklu 17 stycznia w kinie " Remus".

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.