Spotkanie opłatkowe NSZZ "Solidarność" w Kościerzynie

niedziela, 30 grudnia 2018 r., 13:19
fot. nadesłane

Dokładnie 21 lat temu szef kościerskiej Solidarności pan Nitz, entuzjastycznie odpowiedział na prośbę Państwa Etmańskich z Kościerzyny, którzy zaproponowali pomoc materialną i duchową najbardziej potrzebującym rodzinom z Kościerzyny i okolicy, a zwłaszcza ich dzieciom. Po zmianie Przewodniczącego akcję kontynuował Józef Rymsza.

Wydawałoby się, że kryzys w Polsce już się zakończył, rodziny są wspierane programy (500+, 399+), w szybkim tempie maleje bezrobocie. A jednak badania różnych instytucji wskazują, że ubóstwo w Polsce jeszcze istniej, choć spadło do 6-8%. Dlatego widzimy, że wokół nas są jeszcze ludzie w potrzebie. Są to ludzie starsi, samotni, renciści i emeryci oraz bezdomni. Ponieważ czujemy się za nich odpowiedzialni w tym roku przygotowaliśmy 2 spotkania opłatkowe, dla bezdomnych oraz rodzin wielodzietnych, osób starszych i samotnych. Spotkanie opłatkowe dla bezdomnych przebiegało w cudownej atmosferze, za co dziękujemy przede wszystkim dyrektor MOPS Sylwii Glok-Trzebiatowskiej.

Z kolei dnia 22 grudnia w salkach Parafii Świętej Trójcy o godz. 15., po raz kolejny odbyło się Spotkanie opłatkowe, za co dziękujemy Księdzu Antoniemu Bączkowskiemu. Po odczytaniu Słowa Bożego podzieliliśmy się opłatkiem, a przy akompaniamencie uczniów ze Szkoły Muzycznej. pod przewodnictwem dyrektor Katarzyny Karczewskiej, odśpiewaliśmy kolędy. Po raz pierwszy naszą uroczystość uświetnili uczniowie SP nr 6, którzy zaprezentowali świąteczny występ wokalno-taneczny o charakterze anglosaskim. Potem przyszedł św. Mikołaj, który rozdał piłki nożne, sprzęt do tenisa stołowego, gry rozwojowe, puzzle czy kosmetyki dla młodzieży oraz klocki. Każda z rodzin otrzymała proszek. W tym roku wsparliśmy blisko 200 dzieci z 60 rodzin, z Kościerzyny oraz gminy Kościerzyna (głównie z Lubiany i Skorzewa).

Od lat sponsorzy, którzy nas wspomagają i uczestniczą w naszych przedsięwzięciach przyznają, że radość dzieci i ich wsparcie, znaczy dla nich bardzo wiele.

nadesłane/Tomasz Dargacz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.