Gostomko. Płonął domek letniskowy - dwukrotnie

piątek, 28 grudnia 2018 r., 09:24
fot. archiwum

W czwartkowe popołudnie strażacy walczyli z pożarem domku letniskowego w Gostomku (gm. Lipusz). Po ponad dwuipółgodzinnych działaniach akcja została zakończona. W nocy jednak doszło ponownie do pożaru tego samego obiektu. Budynek spłonął doszczętnie.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie otrzymał w czwartek około godziny 16.30.

Jak informuje st. kpt. Jacek Szyszka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów zastano domek letniskowych, z którego wnętrza wydostawały się płomienie. W budynku na szczęście nikt się znajdował, a jako prawdopodobną przyczynę zaistnienia pożaru podaje się wadliwą konstrukcję przewodu kominowego.

Działania, w których brało udział sześć zastępów straży pożarnej z OSP Lipusz, OSP Łubiana, OSP Korne oraz JRG Kościerzyna trwały około 2,5 godziny.

W nocy strażacy ponownie otrzymali zgłoszenie o pożarze tego samego obiektu. Budynek spłonął doszczętnie. Przyczynę tegoż pożaru ustala policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.