PCK wsparło pogorzelców z Lubania

czwartek, 27 grudnia 2018 r., 15:03
fot. nadesłane

Kolejna instytucja dołączyła do pomocy pogorzelcom z Lubania, którzy przed tygodniem wskutek pożaru stracili dobytek życia. Kościerski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża dochód ze zbiórki do puszek przekazał na rzecz rodziny z gminy Nowa Karczma.

W piątek, a więc niemal w przeddzień świąt Bożego Narodzenia Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kościerzynie dokonał otwarcia skarbonek, do których każdy chętny mógł wrzucić przysłowiową złotówkę, by pomóc potrzebującym. Wspólnie udało się zebrać 964,67 zł. Pieniądze te trafią do pogorzelców z Lubania.

- Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rodzinie z Lubania odebrał ogień… Rozegrała się największa tragedia. Czteroosobowa rodzina pozostała bez dachu nad głową. W tym ciężkim momencie nie powinna jednak zostawać sama. Od momentu tej tragedii jesteśmy wami i waszymi dziećmi, bo jedną z zasad, które nas obowiązują, jest niesienie pomocy - podkreśla Jadwiga Zwara, prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kościerzynie.

- O tym, że pieniądze ze zbiórki do puszek trafią do rodziny z Lubania, zdecydował między innymi pan Bartosz, u którego w zakładzie dokonywała się jedna ze zbiórek i zebrał najwięcej datków. Powiedział krótko: wolą moją i moich pracowników jest, by przekazać je w ręce najgodniejsze i najbardziej potrzebujące, dla rodziny, która straciła dorobek całego życia w pożarze. I my te pieniążki niezwłocznie przekazujemy - dodaje.

Przypomnijmy, że do dramatycznego zdarzenia doszło 17 grudnia. Poniedziałkowy poranek zmienił życie jednej z rodzin w Lubaniu. Ogień strawił ich dobytek życia. Wskutek pożaru młode małżeństwo z dwójką dzieci w wieku 2 i 5 lat pozostało bez dachu nad głową.

Warto wspomnieć, że w związku z tym z akcją pomocową ruszyli między innymi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Karczmie. Nie tylko zorganizowali zbiórkę darów na rzecz pogorzelców, ale sobotni dzień poświęcili na uprzątnięcie pogorzeliska.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.