Skrzyknęli się i w czynie społecznym uprzątnęli pogorzelisko w Lubaniu

sobota, 22 grudnia 2018 r., 16:23
fot. nadesłane/OSP Nowa Karczma

Strażacy ratują ludzkie życie i mienie nie tylko podczas miejscowych zagrożeń, czy pożarów. Na ich bezinteresowną pomoc można liczyć w każdej sytuacji. Przykładem na to są druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Karczmie, którzy nie tylko zorganizowali zbiórkę darów dla rodziny, która w pożarze straciła dobytek swojego życia, ale w sobotę wspólnie z pomocą innych druhów, mieszkańców, jak i lokalnych firm uprzątnęli pogorzelisko.

Poniedziałkowy poranek zmienił życie jednej z rodzin w Lubaniu. Ogień strawił ich dobytek życia. Wskutek pożaru młode małżeństwo z dwójką dzieci w wieku 2 i 5 lat pozostało bez dachu nad głową. W związku z tym z akcją pomocową ruszyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Karczmie. Nie tylko zorganizowali zbiórkę darów na rzecz pogorzelców, ale sobotni dzień poświęcili na uprzątnięcie pogorzeliska.

W pomoc zaangażowało się aż około 70 osób, w tym strażacy z OSP Nowa Karczma, OSP Lubań, OSP Grabówko, OSP Grabowo Kościerskie, OSP Ełganowo, jak i mieszkańcy Nowej Karczmy, Lubania, czy lokalne firmy. Wspólnie udało się uprzątnąć teren po pożarze.

Dodajmy, że niedziela to też ostatni dzień zbórki dla pogorzelców. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Karczmie będzie otwarta pomiędzy 17. a 19. Pomóc może każdy. Liczy się każdy gest.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.