KZPiT "Kościerzyna" na Wigilii Narodów

niedziela, 23 grudnia 2018 r., 09:58
fot. nadesłane

Przed tygodniem Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna" gościł na pięknej podlaskiej ziemi. Na zaproszenie burmistrza miasta oraz dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu zespół wziął udział w "Wigilii Narodów".

"Wigilia Narodów" to cykliczna impreza pokazująca zwyczaje Bożonarodzeniowe ludności zamieszkującej sąsiednie regiony czy kraje.

- Na scenie zaprezentowaliśmy kaszubskie tańce, muzykę i śpiew oraz zwyczaje i tradycje obchodów Bożego Narodzenia w tym Kaszubskie "Gwiôzdki" . Publiczność miała także okazję spróbować kaszubskich potraw wigilijnych takich jak: "brzôdowᾰ zupa" czy smażony śledź w zalewie octowej ze swojskim chlebem i masłem - podaje Ania Lideke-Konert, kierownik KZPiT "Kościerzyna".

6 grudnia na zajęcia dziecięcej grupy "Mała Kościerzyna" zawitał z kolei wyczekiwany Mikołaj, który przyniósł upominki dla dzieci uczestniczących w zajęciach. We wtorek, 18 grudnia natomiast odbyło się wigilijne spotkanie zespołu.

- Podczas spotkania z przedstawieniem świątecznym wystąpiła najmłodsza grupa 'Mała Kościerzyna". Dla wielu dzieci był to pierwszy, ale bardzo udany występ przed publicznością - podsumowuje Ania Lideke-Konert.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.