Kościerzyna. Uwolnić książkę od zapomnienia

środa, 26 grudnia 2018 r., 08:53
fot. nadesłane/MOPS Kościerzyna

Świetlica Profilaktyczna funkcjonująca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościerzynie zrealizowała projekt "Uwolnić książkę od zapomnienia", który współfinansowany był przez Fundację Banku Zachodniego WBK "Bank Dziecięcych Uśmiechów". Głównym jego założeniem było zainspirowanie dzieci do aktywności twórczej i czytania książek w formie papierowej.

Uczestnicy projektu spotykali się w świetlicy pod okiem opiekunów i z wielkim zaangażowaniem przez kilka miesięcy zbierali pomysły, następnie pisali książkę i samodzielnie wykonali ilustracje wykorzystując różne techniki plastyczne. Inspiracją do działania był cykl spotkań w Bibliotece Miejskiej w Kościerzynie oraz wyjazd na sztukę do Teatru Miniatura w Gdańsku.

Książeczki zostały przekazane do kościerskich przedszkoli. Młodzi artyści wystawili także sztukę teatralną na podstawie napisanej bajki. Przedstawienie odbyło się w Sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie w ramach obchodów Dnia Seniora. Podjęte działania pomogły dzieciom wzmocnić w sobie poczucie wartości, wzbogacić swoją fantazję oraz wyobraźnię i kreatywność, a przede wszystkim odkryły, że warto z uśmiechem i książką iść przez życie.

nadesłane/MOPS Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.