Uczniowie z gminy Nowa Karczma ze stypendiami marszałka

wtorek, 25 grudnia 2018 r., 08:48
fot. nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

Uczniowie z gminy Nowa Karczma znaleźli się wśród stypendystów marszałka województwa pomorskiego. Na dobre wyniki w nauce gratyfikacje trafiły do Emilii i Amelii Żołądek oraz Filipa Adamczyka, uczniów klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie.

17 grudnia Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk wręczył stypendia najzdolniejszym uczniom. Zarząd Województwa Pomorskiego spośród ponad 2.000 zgłoszeń wybrał stypendystów na rok szkolny 2018/2019. Stypendia przyznano 869 osobom w czterech kategoriach.

Wśród stypendystów znaleźli się też uczniowie z gminy Nowa Karczma, reprezentujący Szkołę Podstawową w Nowej Karczmie: Emilia i Amelia Żołądek i Filip Adamczyk, uczniowie klas VII. Kryterium przyznania stypendium były bardzo dobre wyniki w nauce (średnia co najmniej 5,5), dodatkowo punktowane były też osiągnięcia w konkursach i olimpiadach. Stypendia te dofinansowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach tego programu na 821 wniosków, kapituła przyznała 402 stypendia.

'info. GOKSiR Nowa Karczma
oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.