Zespól Sestra wystąpił dla podopiecznych Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie"

niedziela, 23 grudnia 2018 r., 08:34
fot. nadesłane/Gdańska Fundacja Dobroczynności

Podopieczni Gdańskiej Fundacji Dobroczynności Środowiskowego Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie mieli możliwość wyjątkowego spotkania z tradycyjnymi pieśniami białymi podczas koncertu zespołu SESTRA.

Zespół wystąpił w ŚDS w ramach umowy partnerskiej dotyczącej realizacji zadania : "Przygoda z kulturą w Warszawie i inne atrakcje jako forma aktywizacji społecznej dorosłych osób niepełnosprawnych" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Starostwa Powiatowego w Kościerzynie.

Pierwszym utworem, który zespół zaśpiewał kilka lat temu była serbska pieśń "Preli prelo milo do miloga. Preli prelo to nazwa kobiecych zgromadzeń jesienno-zimowych, podczas których gawędzono i śpiewano. Kobiety stare i młode, szlachcianki i proste wieśniaczki, dziewczyny żywiołowe i spokojne, zamężne i samotne, ogarnięte smutkiem i przepełnione radością - one wszystkie spotykały się, aby poczuć, że tworzą kobiecą wspólnotę, żeby poczuć się jak SESTRA.

Pomorski zespół SESTRA wywodzi się z Akademii Laboratorium Pieśni. W jego repertuarze znajdują się tradycyjne pieśni białe z Ukrainy, Białorusi, Polski, Albanii, Serbii i innych regionów świata.

Widownia zachwyciła się tą formą przekazu muzycznego oraz atmosferą wprowadzoną przez artystki.
Jesteśmy bardzo wdzięczni, że formacja, którą tworzy siedem wspaniałych kobiet zamieszkujących różne miejscowości województwa pomorskiego zechciała włączyć się w realizację celu jakim jest ułatwianie dostępu do kultury osobom niepełnosprawnym.

nadesłane/Gdańska Fundacja Dobroczynności

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.