Kościerzyna. VW Polo najechał na tył ciężarówki na K20

środa, 19 grudnia 2018 r., 10:56
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Szczęśliwie bez osób rannych zakończyło się poranne zdarzenie, do którego doszło na K20 w rejonie skrzyżowania drogi w kierunku Szarloty. Kierujący VW Polo najechał tam na tył samochodu ciężarowego.

W środę około godziny 8. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o

zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Kościerzynie na drodze krajowej nr 20, w obrębie skrzyżowania w kierunku Szarloty.

- Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, wyjaśniali okoliczności zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 51-letni kierowca vw polo, prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającej ciężarówki z naczepą, którą kierował 26-latek, i najechał na jej tył - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Policjanci sprawdzili alko-testem trzeźwość kierowców, obaj byli trzeźwi. Teraz mundurowi zajmują się szczegółowym wyjaśnieniem tego wypadku. Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym - dodaje.


Policjanci przypominają i apelują! Kierowco noga z gazu! Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźnią.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.