Sprawdź ile dni wolnych czeka nas w 2019 roku

wtorek, 1 stycznia 2019 r., 09:58
fot. MD-Z

Zbliżający się rok 2019 będzie zdecydowanie sprzyjający dla pracowników chcących przedłużyć swój urlop. Na 13 dni ustawowo wolnych od pracy dziesięć przypada w ciągu tygodnia. Już dziś warto zajrzeć w kalendarz i zaplanować sobie urlop.

Pierwszą okazję do dłuższego wypoczynku będzie można mieć już 1 stycznia gdyż Nowy Rok przypada we wtorek. W niedzielę 6 stycznia będziemy obchodzić Święto Trzech Króli.

Tegoroczne święta Wielkanocne odbędą się 21 i 22 kwietnia. Okazja do dłuższego wypoczynku pojawi się w maju, gdyż 1 maja wypada w środę, zaś 3 maj to piątek. Aby cieszyć się dziewięciodniowym odpoczynkiem od 27 kwietnia do 5 maja, wystarczy wziąć zaledwie trzy dni wolnego.

Kolejna okazję do długiego weekendu będzie można mieć 20 czerwca w czwartek - tego dnia obchodzone jest święto Bożego Ciała. Wykorzystanie jednego dnia urlopu w piątek przedłuży weekend do czterech dni.

15 sierpnia będzie miała miejsce identyczna sytuacja, gdyż święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny również przypadnie w czwartek.

W listopadzie wykorzystując dwa dni urlopu, będzie można skorzystać z dwóch przedłużonych weekendów. Pierwszy - 1 listopada z okazji Wszystkich Świętych, który wypada w piątek, drugi - 11 listopada w związku ze świętem odzyskania Niepodległości, który obchodzić będziemy w poniedziałek.

Długi świąteczny wypoczynek będzie można zaplanować w grudniu. Rezerwując sobie wypoczynek w dniach - 27 grudnia, 30 grudnia i 31 grudnia zyskamy aż 8 dni (od 25 grudnia do 1 stycznia).

1 stycznia - Nowy Rok - wtorek
6 stycznia - Święto Trzech Króli - niedziela
21 kwietnia - Niedziela Wielkanocna
22 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny
1 maja - Święto Pracy - środa
3 maja - Święto Konstytucji - piątek
9 czerwca - Zesłanie Ducha Świętego - niedziela
20 czerwca - Boże Ciało - czwartek
15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego - czwartek
1 listopada - Wszystkich Świętych - piątek
11 listopada - Święto Niepodległości - poniedziałek
25 grudnia - Boże Narodzenie - środa
26 grudnia - II dzień świąt Bożego Narodzenia - czwartek

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.