Chciał kupić traktor przez internet z Wielkiej Brytanii. Pozostał bez ciągnika i pieniędzy

wtorek, 18 grudnia 2018 r., 15:13
fot. archiwum

Zamówili produkty. Wpłacili zaliczki. Nagle kontakt ze sprzedającym się urwał. Pozostali bez zakupów i pieniędzy. Kościerscy policjanci systematycznie otrzymają takie zgłoszenia. W ostatnim czasie ofiarą oszusta internetowego padł między innymi 46-latek, który wpłacił 4.000 Euro zaliczki za ciągnik rolniczy, którego nie otrzymał. Funkcjonariusze po raz kolejny więc apelują o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

Na Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie zgłosił się 46-letni mężczyzna, który padł ofiarą internetowego oszusta.

- Ze złożonego przez 46-latka zawiadomienia wynika, że zakupił on przez Internet ciągnik rolniczy z Wielkiej Brytanii. W listopadzie wpłacił zaliczkę za traktor w wysokości 4.000 Euro. Pozostał bez pieniędzy i towaru - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

W poniedziałek kościerską komendę odwiedziła też 21-letnia mieszkanka Kościerzyny, która na początku grudnia zamówiła przez internet biżuterię o wartości 130 zł i do tej pory go nie otrzymała.

Takich przypadków kościerscy funkcjonariusze odnotowują wiele. Schemat działania internetowych oszustów jest zwykle bardzo podobny. Poprzez ogłoszenia w sieci oferują na sprzedaż różne towary bądź usługi po bardzo atrakcyjnej cenie. Po dokonaniu przez kupującego wpłaty na podane konto bankowe, wszelki kontakt ze sprzedającym nagle się urywa. Oszukany nie ma więc ani pieniędzy, ani towaru.

- Przed dokonaniem transakcji warto sprawdzić wiarygodność osoby sprzedającej dany produkt, a zamiast uiszczać opłatę za towar przed wysyłką, zapłacić nieco więcej i wybrać opcję zapłaty za pobraniem. Jeżeli już decydujemy się płacić przed wysyłką, warto dokonywać takich płatności za pośrednictwem portali aukcyjnych. Posiadają bowiem dodatkowe zabezpieczenia, więc łatwiej odzyskać pieniądze - radzi rzecznik kościerskiej policji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.