Z konta zniknęło jej 10.000 zł - policja przestrzega

wtorek, 18 grudnia 2018 r., 15:01
fot. archiwum

Nie mały szok przeżyła 46-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego, która wchodząc na swoje konto bankowe zauważyła brak 10.000 zł. Ktoś włamał się na jej konto i wypłacił środki. Kościerscy policjanci przestrzegają jak ustrzec się przed internetowymi oszustami.

W poniedziałek na komendę policji zgłosiła się 46-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego, która powiadomiła stróżów prawa o tym, że ktoś włamał się na jej konto bankowe i wypłacił z niego kwotę 10.000 zł. Funkcjonariusze wszczęli postępowania w tej sprawie, ale też przestrzegają jak ustrzec się przed internetowymi oszustami.

- Nigdy nie udostępniajmy swoich danych osobom nieupoważnionym. Zachowajmy ostrożność podczas używania karty bankowej czy kredytowej, wpisywania pinu przy dokonywaniu różnych transakcji. Nie wchodźmy na podejrzanie wyglądające linki, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie - radzi asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Oszuści działają na różne sposoby. Zdarzały się już takie przypadki, że po dokonaniu zakupu w sieci, klienci otrzymywali maile z numerem karty kredytowej różniącym się jedynie jedną cyfrą z prośbą o potwierdzenie numeru bądź podanie pinu - dodaje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.