Uczniowie z Dziemian z wizytą u kościerskich policjantów

wtorek, 18 grudnia 2018 r., 12:55
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W poniedziałek w komendzie w Kościerzynie funkcjonariusze gościli uczniów ze szkoły w Dziemianach. Młodzież miała okazję obserwować codzienną pracę mundurowych. W trakcie wizyty funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach i wręczyli im odblaski mające poprawić bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek policjanci z Kościerzyny gościli uczniów klas pierwszych ze szkoły podstawowej w Dziemianach. Podczas wizyty młodzi ludzie przyglądali się pracy dyżurnych na stanowisku kierowania jednostką. Policjanci omówili z nimi strukturę jednostki i scharakteryzowali, czym zajmują się poszczególne wydziały. Uczniów interesowały zadania policjantów prewencji i kryminalnych. Technik kryminalistyki zaprezentował sprzęt, jakim dysponuje w codziennej służbie oraz sposób zabezpieczania śladów. Najmłodsi dowiedzieli się również, jakie są numery alarmowe i jak dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia.

Dzieci bardzo ochoczo uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, pytały o wyposażenie policjantów w kajdanki i pistolety. Funkcjonariusze zaprezentowali także przedszkolakom policyjne pojazdy, jakimi patrolują na co dzień drogi w powiecie.

oprac.AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.