Spełniło się marzenie ochotników z Dziemian - nowy MAN uroczyście przekazany

poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., 14:22
fot. AL

Strażacy z Dziemian są kolejną w powiecie jednostką, której wyposażenie wzbogaciło się o fabrycznie nowych wóz bojowy. Po wieloletnich staraniach ich marzenia spełniły się. W sobotę oficjalnie i uroczyście na ręce druhów przekazano średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN trafił do strażaków z Dziemian wprost z linii produkcyjnej. I choć nowym nabytkiem druhowie mogą cieszyć się już jakiś czas, jego oficjalne i uroczyste przekazanie oraz poświęcenie nastąpiło w sobotni wieczór.

- O tym jak ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej jest ten samochód, w tym gronie, nie musimy sobie tłumaczyć, ale to właśnie dzięki niemu mieszkańcy będą czuć się bezpiecznie, a strażacy będą spokojniejsi, że nic nie zawiedzie. Po wielu latach starania, niewykorzystanych możliwościach, ten samochód już jest i z tego bardzo się cieszymy. Ten samochód mamy głównie dlatego, że stworzony został odpowiedni klimat do pozyskania pozostałej, poza pieniędzy z budżetu gminy, części środków finansowych. Kiedy dwa lata temu zostałem wybrany na prezesa zarządu gminnego, powiedziałem, że moim priorytetem będzie to, aby w naszej gminie pojawił się nowy samochód ratowniczo-gaśniczy i ten samochód dziś jest - mówił dh Piotr Laska, prezes Oddziału Zarządu Gminnego ZOSP RP w Dziemianach.

W uroczystości przekazania nowego samochodu wzięli udział m.in. Komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku nadbryg. Tomasz Komoszyński i wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

- Dziękuję za zaproszenie na tę uroczystość. Zawsze staram się być tam, gdzie przekazujemy nowe samochody, a w tym roku do OSP trafiło 25 nowych samochód. Myślę, że jest to przełomowy rok. Do powiatu kościerskiego trafił sprzęt o takiej wartości, co w przeciągu kilku lat. Ten samochód był przez was długo wyczekiwany. Mam nadzieję, że będzie wam służył jak najdłużej - zaznaczał wojewoda Dariusz Drelich.

Nowy nabytek dziemiańskich druhów to średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN. Jest wyposażony w napęd na wszystkie koła, zbiornik wody o pojemności 4.700 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 470 litrów, autopompę o wydajności 4600 litrów na minutę.

Koszt jego zakupu to 869.000 zł, w tym 380.000 zł pochodził z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 370.000 zł budżetu gminy Dziemiany, 50.000 zł z KSRG, 39.612 zł ze środków ubezpieczeniowych Komendanta Głównego PSP, 20.000 zł z Fundacji Orlen oraz 9.998 zł z darowizny firmy Complex.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.