Harcerze przywieźli Betlejemskie Światełko Pokoju do Kościerzyny

poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., 11:18
fot. nadesłane/Piotr Kwidziński

Harcerze z hufca kościerskiego z Kościerzyny, Lipusza i Łubiany w ramach projektu Stacja Kościerzyna finansowanych m.in. z funduszy europejskich zorganizowali wyjazd do Zakopanego, gdzie odebrali Światełko Betlejemskie od skautów Słowackich.

Podróż harcerzy rozpoczęła się w czwartek gdzie o 6.30, kiedy to wyruszyli pociągiem z Kościerzyny do Gdańska. Tam czekał na nich autokar, który zabrał ich do Zakopanego. Wieczorem rozgościli się w jednym z pensjonatów w Poroninie. Piątek rano ruszyli na szlak do Morskiego Oka. Wieczorem odebrali pakiety startowe na rajd Światełka Betlejemskiego.

Sobotni dzień upłynął na udziale w rajdzie po Zakopanem w którym drużyna z Łubiany zajęła 9 miejsce (patrol Harcerze 120 ) na 100 patroli z całego kraju. Rajd okazał uczestnikom historię Zakopanego i Światełka Betlejemskiego, odwiedziliśmy nieznane części stolicy Tatr.

W niedzielę na polanie przy schronisku harcerskim Głodówka odbyła się uroczysta msza św. po której harcerze otrzymali Betlejemskie Światełko Pokoju, które w nocy trafiło do Kościerzyny.

19 grudnia br. o godz. 17.00 harcerze zapraszają wszystkich mieszkańców na kościerski rynek, gdzie nastąpi uroczyste przekazanie światełka wszystkim ludziom dobrej woli.

nadesłane/Piotr Kwidziński

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.