Lubań. Spłonął budynek mieszkalny

poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., 10:55
fot. AL

Dziesięć zastępów straży pożarnej w poniedziałkowy poranek walczyło z pożarem budynku mieszkalnego w Lubaniu. Drewniany obiekt spłonął doszczętnie. Na miejscu wciąż trwa dogaszanie pogorzeliska.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie otrzymał w poniedziałek tuż przed godziną 8.30.

- Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów stwierdzono, że budynek objęty jest cały płomieniami. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Drewniany obiekt uległ całkowitemu spaleniu. Na miejscu pozostaje jeszcze osiem zastępów straży pożarnej. Trwa dogaszanie i przelewanie wodą pogorzeliska - informuje st. kpt. Jacek Szyszka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie.

Przyczynę pożaru ustala policja.

W działaniach gaśniczych łącznie uczestniczyło dziesięć zastępów straży pożarnej z JRG Kościerzyna, OSP Nowa Karczma, OSP Grabówko, OSP Liniewo, OSP Wysin i OSP Wielki Klincz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.