Santa Run 2018 - za nami największy mikołajkowy bieg na Pomorzu

poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., 01:35
fot. MD-Z

Prawie osiemset osób wystartowało w niedzielne popołudnie w Santa Run - trzeciej edycji największej mikołajkowej imprezy biegowej na Pomorzu. Zawodnicy pokonali ulicami Kartuz dystans około siedmiu kilometrów. Na kilka godzin miasto zostało opanowane przez mikołajów, elfy, śnieżynki, bałwanki, renifery, choineczki, a nawet prezenty - uczestnicy tegorocznego biegu wykazali się olbrzymią kreatywnością w doborze strojów.

W niedzielę około godz. 13 w okolicy ul. Chmieleńskiej zaroiło się od świątecznych postaci. Blisko osiemset osób w strojach mikołajów, śnieżynek, bałwanków, choinek i postaci w innych kreatywnych strojach nie tylko świątecznych wystartowało w trzeciej edycji Santa Run. Zawodnicy pokonali dystans 7 km. Trasa biegu wiodła z ulicy Chmieleńskiej na ul. Klasztorną. Tegoroczny bieg ukończyły 784 osoby. Wśród uczestników panowała wyjątkowa, świąteczna, pełna radości atmosfera.

Klasyfikacja generalna

Mężczyźni:
1. miejsce - Adam Głogowski z Gdyni 0:22:02
2. miejsce - Łukasz Kujawski z Żukowa 0:22:31
3. miejsce - Dariusz Szopiński z Przechlewa 0:24:07
4. miejsce - Patryk Jakubek z Bytowa 0:24:52
5. miejsce - Tomasz Bagrowski z Gdańska 0:25:01


Kobiety:
1. miejsce - Dominika Nowakowska z Kiełpina 0:24:36
2. miejsce - Ewelina Paprocka z Obliwic 0:25:01
3. miejsce - Katarzyna Pobłocka z Lęborka 0:25:35
4. miejsce - Monika Kujawska z Żukowa 0:25:55
5. miejsce - Agnieszka Garapuczyk z Konarzyn 0:28:08

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.