Karsin. Przedszkole rozbudowane. Od stycznia będzie działać żłobek

czwartek, 13 grudnia 2018 r., 15:44
fot. AL

Rozbudowa Przedszkola Publicznego w Karsinie oficjalnie została zakończona. Nowy gmach uroczyście otwarto i poświęcono w czwartek. W nowo dobudowanej części utworzony zostanie żłobek z 2o miejscami dla dzieci. Jego działalność ruszy już w styczniu.

Przypomnijmy, że rozbudowa przedszkola miała ruszyć już w ubiegłym roku. Samorządowi nie udało się jednak wyłonić w drodze przetargu wykonawcy, który nie tylko zrealizowałby inwestycję za kwotę przewidzianą w kosztorysie, ale też w terminie umożliwiającym uruchomienie żłobka z początkiem 2018 roku. Realizację zadania przełożono więc na bieżący rok, co również ma swoje plusy.

Gmina tak w ubiegłym, jak i w bieżącym roku występowała o dofinansowanie tej inwestycji z funduszy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ubiegłym roku wsparcie ministerstwa miało wynieść 256.000 zł tj. 12.800 zł na jedno tworzone miejsce. W 2018 roku zwiększono poziom dofinansowania do kwoty 20.000 zł na jedno tworzone miejsce, w związku z czym na budowę żłobka gmina otrzymała 400.000 zł.

Żłobek będzie mieścił się na piętrze rozbudowanego przedszkola. Na parterze nowej części budynku póki co znajdować się będą dwie nowe sale na potrzeby przedszkola.

- Żłobek obecnie przygotowany jest dla 20 dzieci, z tymże jeżeli będzie taka potrzeba, pomieszczenia na parterze w przyszłości także możemy wykorzystać także na żłobek. Wówczas będzie mogło z niego korzystać 40 dzieci - przyznaje wójt gminy Karsin, Roman Brunke.

Żłobek ma rozpocząć działalność w styczniu 2019 roku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.