Efekty medialne wizyty belgijskich dziennikarzy w Sercu Kaszub

czwartek, 13 grudnia 2018 r., 15:27
fot. internet

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna przy współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli we wrześniu br. zorganizowała wizytę studyjną dla belgijskich mediów. Wizyta ukierunkowana była na promocję wypoczynku w rytmie slow i zachęcenie do kulinarnego odkrywania regionu Kaszub. Partnerem lokalnym przedsięwzięcia była Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub''.

W ramach wizyty w Sercu Kaszub belgijscy dziennikarze odwiedzili Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach, gdzie poznali dorobek kultury i tradycję Kaszub oraz uczestniczyli w warsztatach wykonywania kwiatów z bibuły. W Lipuszu u Karoli Bober poznali tajniki wypieku swojskiego chleba według oryginalnej receptury, a możliwości i standardy wypoczynku na wsi zaprezentowały Lawendowa Osada w Przywidzu oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Zielony Kot w Lipuszu.

Znane pomorskie smaki, jak dania przygotowane z gęsiny czy lokalne trunki, były jednym z kluczowych elementów prezentujących dziedzictwo kulinarne Pomorza, których goście doświadczyli m.in. w Starym Browarze Kościerzyna.

Artykuł:
http://www.prot.gda.pl/wp-content/uploads/2018/12/Screenshot_2018-12-11-Culinaire-ontdekkingen-in-Pomerania-Polen-Meersmaak.jpg

Artykuł z video:
https://www.meersmaak.be/culinaire-ontdekkingen-in-pomerania-polen/

Relacja video:
https://www.facebook.com/protregion/videos/191767738381682/UzpfSTM5MTE1NjY4NzYyNzc4MDoyMDYzMzEwMzUzNzQ1NzMw/

nadesłane/LOT Serce Kaszub

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.