Cztery medale dla kościerskich karateków na Mistrzostwach Pomorza

środa, 12 grudnia 2018 r., 08:55
fot. nadesłane

Kolejne sukcesy na swoim koncie mają zawodnicy Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate. Podczas odbywających się w niedzielę Otwartych Mistrzostw Województwa Pomorskiego wywalczyli cztery medale, a trzykrotnie plasowali się tuż za podium.

W zawodach wzięło udział 147 zawodników i zawodniczek reprezentujących 15 klubów. Kościerski Klub Kyokushin Karate reprezentowało jedenastu zawodników, w tym cztery w swoich kategoriach stanęły na podium, a trzech kolejnych uplasowało się na czwartek pozycji.

Czołowe miejsca zajęli:
Paulina Lubecka zajęła I miejsce w kumite 13-14 lat -40kg
Roksana Krapkowska zajęła II miejsce w kumite 13-14 lat +50 kg
Marta Kryszyńska zajęła III miejsce w kumite 13-14 lat - 50kg
Zofia Kryszyńska zajęła III miejsce w kumite 11-12 lat
Patrycja Piesik zajęła IV miejsce w kumite 13-14 lat -50kg
Dominik Buszman zajął IV miejsce w kumite 11-12 lat +40kg
Nadia Tusk zajęła IV miejsce w kumite 11-12 lat - 35kg

Ponadto kościerski klub reprezentowali: Agata Lubecka, Sandra Lelek, Zofia Wyszecka, Amelia Kreft.

- Dla większości naszych zawodników był to pierwszy start, tym bardziej cieszą zdobyte medale - podsumowuje Krzysztof Sosnówka.

Organizatorem mistrzostw był Gdański Klub Kyokushin Karate, shihan Bogusław Jeremicz, natomiast areną zmagań Hala Sportowa Judo nr XIII Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.