Finał Szlachetnej Paczki 2018 - przynoszą radość i odmieniają życie innych

niedziela, 9 grudnia 2018 r., 08:05
fot. AL

W ten weekend do kilkudziesięciu domów w powiecie kościerskim zawita magia świąt, a wraz z nią radość, wzruszenia i szczęście. Wszystko za sprawą finału tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W sobotę o poranku otwarto magazyn w Kościerzynie. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz darczyńcom o wielkich sercach ponad dwadzieścia rodzin będzie miało wyjątkowe święta.

Po trzech tygodniach od momentu otwarcia baz Szlachetnej Paczki w ten weekend nastąpi długo wyczekiwany przez wielu finał. Do ponad dwudziestu rodzin z powiatu kościerskiego trafi pomoc i wsparcie od osób o wielkich sercach, które organizowały zbiórki wśród swoich przyjaciół, rodzin i współpracowników.

- W tym roku w rejonie Kościerzyna udało nam się po raz kolejny zorganizować finał Szlachetnej Paczki. Pomagamy rodzinom z całego powiatu kościerskiego. Do akcji zostały włączone 23 rodziny. Do tej pory największa paczka liczy 61 pudełek, zaś wartość nadroższej to ok. 10.000 zł (informacje na sobotę, godz. 12.) - mówi wolontariuszka Danuta Piastowska.

Idea Szlachetnej Paczki jest prosta - przekazywanie bezpośredniej pomocy, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

- Ideą Szlachetnej Paczki jest udzielanie mądrej pomocy. Ma być ona impulsem dla rodziny do zmiany własnego życia, aby mogła w siebie uwierzyć. Wybieramy takie rodziny, które na pewno zasługują na tę pomoc. Większość z tych obdarowanych to osoby starsze, schorowane, które z różnych przyczyn są samotne. Bardzo cieszymy się z tego, że wszystkie rodziny włączone do projektu, znalazły swoich darczyńców, a tym samym dotrze do nich magia świąt Bożego Narodzenia - podkreśla Wojciech Kołsut, lider Szlachetnej Paczki rejonu Kościerzyna.

Szlachetnej Paczki nie udałoby się zrealizować gdyby nie ogromne zaangażowanie wolontariuszy. To oni odwiedzają rodziny, nadzorują zbiórki i czuwają nad przebiegiem akcji.Pracy jest mnóstwo, ale jak podkreślają wszystko wynagradza im radość obdarowanych. Najmłodszym kościerskim wolontariuszem jest 13-letni Paweł.

- Lubię pomagać, bo pomaganie innym sprawia mi przyjemność. Dużo radości daje mi to, jak inni ludzie cieszą się z otrzymanej pomocy. Cieszę się, że do wszystkich dzieci, jak i każdego dorosłego dotrze św. Mikołaj - przyznaje 13-latek.

Finał Szlachetnej Paczki tradycyjnie wsparli lokalni przedsiębiorcy, Kościerski Dom Kultury, burmistrz Kościerzyny, KOS-EKO oraz straż pożarna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.