Mikołaje na motorach opanowały kościerski rynek

sobota, 8 grudnia 2018 r., 15:38
fot. AL

Już po raz ósmy do Serca Kaszub zawitały Mikołaje na Motorach. Zwieńczeniem mikołajkowej parady ulicami Kościerzyny był postój na kościerskim Rynku, gdzie fani dwóch kółek mieli okazję obejrzeć maszyny, a dzieci spotkać kilkudziesięciu pomocników św. Mikołaja. Imprezie towarzyszyła zbiórka na rzecz potrzebujących, by również do nich dotarła magia świąt Bożego Narodzenia.

W sobotnie południe ulice Kościerzyny nabrały czerwonych barw, a na płycie rynku rozbrzmiewały świąteczne piosenki. Wszystko to za sprawą imprezy pod nazwą "Mikołaje na motorach", która w tym roku odbyła się już po raz ósmy. Mikołajkowy korowód najpierw przejechał ulicami miasta, by ostatecznie dotrzeć na rynek, gdzie na zmotoryzowanych mikołajów czekali zebrani już mieszkańcy.

Tradycyjnie imprezie towarzyszył też szczytny cel.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.