Ruszyły zapisy na VIII Bieg Morsa

piątek, 7 grudnia 2018 r., 11:48
fot. archiwum/AL

24 lutego miłośnicy morsowania i zdrowego trybu życia zjadą do Garczyna na VIII Bieg Morsa. To impreza, która rokrocznie przyciąga kilkuset amatorów tej formy dbania o zdrowie z różnych zakątków Pomorza. Zapisy na bieg właśnie ruszyły. Nie czekaj - zgłoś się dziś.

24 lutego 2019 roku w jeziorze Garczyn po raz ósmy zażyją zdrowej kąpieli morsy z różnych zakątków Kaszub. W ramach imprezy, która odbędzie się na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie zaplanowano Bieg Morsa, Bieg Niedźwiedzia Polarnego oraz Marsz Nordic Walking.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania i marszu Nordic Walking jako jednej z form rekreacji ruchowej, a także promocja morsowania jako zdrowego stylu życia.

Uczestnicy Biegu Morsa będą mieli do pokonania sześciokilometrową trasę. Na miłośników mocnych doznań - prawdziwych twardzieli po raz trzeci zaplanowano Bieg Niedźwiedzia Polarnego. Jego uczestnicy pobiegną tylko w obuwiu, stroju kąpielowym, czapce i rękawiczkach. Długość trasy będzie uzależniona od temperatury. Na uczestników marszu Nordic Walking czekać będzie dystans 6 km. Tradycyjnie imprezę zwieńczy wspólna kąpiel w jeziorze Garczyn.

Zapisy elektroniczne na Bieg Morsa już trwają. Dla wszystkich uczestników biegów i marszu organizatorzy przewidują pamiątkowy medal. Osoby, które wykąpią się podczas oficjalnej kąpieli morsów, również otrzymają pamiątkowe medale. Na bieg zapisać się można na stronie elektronicznezapisy.pl.

Program VIII Biegu Morsa:

Zapisy w dniu zawodów od 09:00 - 11.40.
Wykłady edukacyjne o zdrowiu 09:00 - 11:00
11.50 - Otwarcie zawodów oraz przygotowanie do startu
11.55- Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników
12:00- Start do Biegu Niedźwiedzi Polarnych (dystans w zależności od temperatury)
12:02 - Start Biegu - dystans około 6 km leśnymi drogami
12:04 - Start Marszu - dystans koło 6 km leśnymi drogami
13:30 - kąpiel w jeziorze Garczyn dla wszystkich chętnych
13:15-14:15 Wspólne ognisko oraz posiłek regeneracyjny w oczekiwaniu na wyniki
14:15 Zakończenie zawodów - wręczenie pucharów oraz rozlosowanie nagród

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.