Nie żyje 48-letnia kobieta podpalona przez swojego konkubenta

czwartek, 6 grudnia 2018 r., 08:33
fot. archiwum

Tragicznym finałem zakończyła się kłótnia, do której doszło przed trzema tygodniami w jednym z mieszkań przy ulicy Chojnickiej w Kościerzynie. Oblana, a następnie podpalona przez pijanego konkubenta 48-letnia kobieta zmarła w kościerskim szpitalu.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 18 listopada w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Chojnickiej w Kościerzynie. Z ustaleń śledczych wynika, że podczas kłótni 55-letni mężczyzna oblał 48-letnią kobietę benzyną i ją podpalił. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Mężczyzna został zatrzymany. Był pijany. Wydmuchał około trzy promile alkoholu.

Dwa dni po zdarzeniu 55-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Czyn ten zagrożony jest karą od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku śledczych, orzekając wobec 55-latka trzymiesięczny areszt.

Mimo iż stan ofiary 55-latka w ostatnich dniach uległ poprawie, finał listopadowej kłótni okazał się wyjątkowo tragiczny.

Jak informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, 48-letnia kobieta zmarła w kościerskim szpitalu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.