Kościerzyna. Uczcili urodziny marszałka Józefa Piłsudskiego

środa, 5 grudnia 2018 r., 12:39
fot. nadesłane/Piotr Kwidziński

Złożeniem symbolicznych wiązanek kwiatów przed pomnikiem w Kościerzynie i obeliskiem w Garczynie przedstawiciele Kaszubsko-Pomorskiego Związku Piłsudczyków, harcerze, policjanci, strażacy, przedstawiciele PCM Garczyn i uczniowie uczcili pamięć marszałka Józefa Piłsudskiego w 151. rocznicę jego urodzin.

Przed pomnikiem upamiętniającym postać marszałka Piłsudskiego w Kościerzynie spotkali się przedstawiciele Kaszubsko-Pomorskiego Okręgu Związku Piłsudczyków RP, harcerze Związku Harcerstwa Polskiego 23. Drużyny Harcerskiej z Łubiany, uczniowie z Powiatowych Zespołów Szkół nr 1, 2 i 3 w Kościerzynie oraz przedstawiciele PCM Garczyn, OSP Kościerzyna i policji. Po złożeniu kwiatów i odśpiewaniu hymnu związku, udano się do Garczyna, gdzie znajduje się obelisk ku czci marszałka, patrona Powiatowego Centrum Młodzieży.

W ten sposób uczczono 151. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość była też okazją do przypomnienia życiorysu "wskrzesiciela Polski Niepodległej"

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.