Wiele. Policjanci zapobiegli tragedii - ugasili płonący pojazd na stacji paliw

środa, 5 grudnia 2018 r., 09:54
fot. archiwum

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych udało się zapobiec tragedii. We wtorkowe popołudnie policjanci z Posterunku Policji w Karsinie ugasili pożar samochodu zaparkowanego na stacji benzynowej przy zbiorniku gazu w Wielu. Obecnie policjanci szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności pożaru.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 15.

- Kierownik Posterunku Policji w Karsinie st. asp. Remigiusz Ciężak i st. sierż. Andrzej Sokołowski patrolując miejscowość Wiele zauważali na stacji benzynowej zaparkowany samochód marki bmw, stojący przy zbiorniku gazu LPG i budynku samej stacji. Dostrzegli wydobywający się płomień i dym spod maski tego pojazdu. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, wyciągnęli z radiowozu gaśnicę i zaczęli gasić pożar, a następnie użyli również gaśnicy ze stacji benzynowej oraz powiadomili straż pożarną - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Mundurowi musieli wybić szybę w pojeździe, by otworzyć maskę i dojść do zarzewia pożaru. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, nie doszło do tragedii, gdyż bmw był zaparkowany w odległości metra od dużego zbiornika gazu. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, dogasili pożar - dodaje.

Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.