Kamerdyner w Łubianô

poniedziałek, 3 grudnia 2018 r., 09:09
fot. nadesłane/Piotr Kwidziński

W piątkowy wieczór mieszkańcy Łubiany mieli okazję spotkać się ze scenarzystą i producentem filmu Kamerdyner Mirosławem Piepką. Podczas spotkanie jego uczestnicy dowiedzieli się o kulisach powstawania filmu, jak i tego, jak aktorzy poradzili sobie z językiem kaszubskim.

W miniony piątek Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Łubianie, UG Kościerzyna oraz Rada Solecka organizowali spotkanie literackie z Mirosławem Piepką scenarzystą i producentem filmu Kamerdyner oraz Eugeniuszem Pryczkowskim, które odbyło się w Łubiańskiej Szkole.

Pan Mirosław opowiadał jak powstawał scenariusz i film Kamerdyner, jakie były trudności w zdobywaniu funduszy. Pan Pryczkowski opowiadał z kolei o tym, jakie trudności mieli aktorzy z nauką języka Kaszubskiego. Jak przygotowali się występujący do swych kaszubskich ról aktorzy, w szczególności Janusz Gajos i odtwórca głównej roli Sebastian Fabijański. Prezentowano również fragmenty filmu oraz reportaży z planu filmowego.

Na zakończenie był też czas na wspólne zdjęcia i dedykacje do książek oraz kaszubski poczęstunek.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.