Piraci drogowi najczęściej szaleją w gminach Stara Kiszewa i Nowa Karczma?

niedziela, 2 grudnia 2018 r., 10:35
fot. internet/pixabay.com

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - to główne zagrożenia w powiecie kościerskim w minionych miesiącach. Jak wynika z Krajowej Mapy Zagrożeń, najczęściej kierowcy jeżdżą za szybko w Nowej Karczmie i Starej Kiszewie.

Krajowa Mapa Zagrożeń jest narzędziem, które ma służyć rzetelnemu, czytelnemu zidentyfikowaniu oraz przedstawieniu skali i rodzaju zagrożeń społecznościom lokalnym oraz instytucjom współodpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Policjantom pomaga w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zagrożeniach w ich okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to prosta w użyciu aplikacja internetowa, ułatwiająca kontakt z Policją. Za pomocą tego narzędzia każdy może w szybki sposób powiadomić o niepożądanym zachowaniu w swoim miejscu zamieszkania i zaznaczyć zgłoszenie do sprawdzenia przez policjantów. Dzięki temu, codziennie każdy mieszkaniec może wskazać miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa, a tym samym mieć wpływ na własne bezpieczeństwo.

Jak wskazują dane, najczęściej kościerscy mundurowi otrzymują sygnały o przekraczaniu prędkości, nieprawidłowym parkowaniu, spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym, czy nieprawidłowej infrastrukturze. W okresie od początku pażdziernika do końca listopada funkcjonariusze otrzymali łącznie ponad 50 zgłoszeń.

- Policjanci na terenie całego powiatu sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Weryfikacją tych zgłoszeń zajmują się funkcjonariusze ruchu drogowego, ogniw patrolowo-interwencyjnych czy dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia wskazane na mapie miejsce zostaje objęte nadzorem - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- W ostatnim czasie policjanci otrzymali 58 zgłoszeń do sprawdzenia, z czego potwierdzonych zostało 43. Co ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców, funkcjonariusze potwierdzili na drogach 32 przypadków zgłoszeń przekraczania prędkości. Potwierdzone przykłady zaznaczeń na terenie naszego powiatu to w ostatnim czasie: przekraczania prędkości w miejscowościach Stara Kiszewa i Nowa Karczma, niedozwolone spożywanie alkoholu na osiedlu przy ul. Jesionowej w Kościerzynie - dodaje.

Przypominamy, aplikacja nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W przypadkach, w których mieszkańcy chcą, aby policja interweniowała od razu, należy je zgłaszać pod numerem 997 lub 112. Dodatkowo, ważne jest odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Jak skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Wystarczy, że wejdziesz w ten link. Wybierz interesujący Cię region, a potem oznaczysz jakie zagrożenia występują w Twojej okolicy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.