Dziemiany. Spotkanie z autorami książki "Konspiracja w Gminie Dziemiany w latach 1939 - 1945"

niedziela, 2 grudnia 2018 r., 08:19
fot. nadesłane/OK Dziemiany

W środę, 28 listopada w sali posiedzeń Urzędu Gminy Dziemiany odbyło się spotkanie z dr Moniką Tomkiewicz, prof. Andrzejem Gąsiorowskim i prof. Bogdanem Chrzanowskim - autorami książki "Konspiracja w Gminie Dziemiany w latach 1939 - 1945".

Zebrani na prezentacji mogli zaznajomić się z tematyką publikacji. Autorzy przybliżyli proces pozyskiwania informacji i odpowiadali na pytania dotyczące niełatwej historii regionu.

"Konspiracja w Gminie Dziemiany w latach 1939-1945" to druga po "Wybranych aspektach historii Dziemian (Sophienwalde) w latach II wojny światowej" książka opisująca wojenne losy Gminy Dziemiany, wydana przy udziale dr Moniki Tomkiewicz - historyka Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku.

nadesłane/OK Dziemiany

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
OSTATNIO KOMENTOWANE
    {{comments_last}}