50 lat w miłości...- małżonkowie z gminy Liniewo świętowali złote gody

czwartek, 29 listopada 2018 r., 19:40
fot. AL

Pół wieku temu na ślubnym kobiercu przysięgali sobie miłość na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, w radości i smutku. Przysięgi dochowali do dziś i w tym roku świętują jubileusze złotych godów. W gminie Liniewo 14 par z tej okazji odznaczonych zostało Medalami Prezydenta RP. Kolejnych osiem małżeństw mogło poszczycić się jeszcze lepszym stażem, bo 55-letnim i 60-letnim związkiem.

W 1968 roku przysięgali sobie miłość, wierność i, że odtąd przez życie będą szli wspólnie. Czwartkowa uroczystość, była dowodem na to, że w swoich decyzjach wytrwali. Wśród świętujących par nie zabrakło również szmaragdowych i diamentowych jubilatów, dla których słowa przysięgi małżeńskiej wypowiedziane przed laty nie zostały rzucone na wiatr.

Dzięki wytrwałości, zrozumieniu i miłości dotrwali do tak zacnych jubileuszy. Z tej okazji wszyscy spotkali się w Gospodzie Bukowy Las, by razem z władzami gminy Liniewo świętować swoje rocznice ślubu. Nie zabrakło więc życzeń i gratulacji od tutejszego samorządu.

- Na wieloletnie pożycie małżeńskie składają się momenty pomyślności, radości i zadowolenia, ale przede wszystkim są to długie lata znojnej pracy wymagające wielu wyrzeczeń, lata codziennego ofiarnego trudu włożonego w pokonywanie przeciwności losu, to ciągła troska o byt i pomyślność rodziny. Wasza obecność tu dziś to dowód na to, że byliście ze sobą razem w dobrych i złych chwilach, mimo różnych przeciwności losu, że dotrzymaliście złożonych sobie wiele lat temu przyrzeczeń. Nie byłoby to możliwe bez wzajemnego uczucia i poszanowania - mówiła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Michalina Zielińska.

- Całym swoim życie zasłużyliście sobie na ogromny szacunek i słowa serdecznego podziękowania, dlatego przyjmijcie drodzy jubilaci, gorące podziękowania za wszystko, czego dokonaliście w waszym wspólnym życiu: za waszą miłość, ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa, dobre wychowanie dzieci i nocy przy nich nieprzespane, za przykład życia, za cierpienie, łzy radości, za każdy siwy włos na waszej skroni. Jesteście wzorem dla innych par, szczególnie tych młodych, które właśnie teraz decydują się na zawarcie małżeństwa i dlatego gratulujemy państwu tak zacnych jubileuszy - dodawała.

Zgodnie z tradycją, pary, które mogły poszczycić się 50-letnim stażem małżeńskim zostały odznaczone medalem "Za długoletnie pożycie małżeńskie" nadanym przez prezydenta RP. Małżeństwa, które wykazały się większym stażem otrzymały natomiast dyplomy gratulacyjne. Nie brakło też upominków od władz gminy.

Złote gody świętowali:
Elżbieta i Jan Chyrkowscy
Janina i Stefan Kosowie
Krystyna i Józef Piotrzkowscy
Barbara i Hubert Kościelscy
Gertruda i Waldemar Witkowie
Teresa i Kazimierz Gurscy
Lidia i Edward Kulasowie
Walentyna i Józef Megierowie
Maria i Ryszard Nawrotowie
Czesława i Brunon Richertowie
Genowefa i Romuald Ossowscy
Genowefa i Alfons Troka
Irena i Ryszard Szmaglińscy
Danuta i Henryk Nawroccy

Szmaragdowe gody świętowali:
Jadwiga i Wacław Czajowie
Stefania i Mieczysław Drążkowie
Helena i Klemens Plichtowie
Anita i Andrzej Wolscy
Agnieszka i Mieczysław Idczakowie

Diamentowe gody świętowali:
Zofia i Władysław Figielowie
Gertruda i Zygmunt Pałubiccy
Teresa i Józef Stolzowie

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.