Kościerzyna. Pożar w piwnicy szpitala (ćwiczenia)

czwartek, 29 listopada 2018 r., 18:11
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W środowe przedpołudnie straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w pomieszczeniach piwnicznych kościerskiego szpitala. Strażakom szybko udało się zlokalizować źródło ognia i ugasić pożar. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo - gaśniczych.

Do zdarzenia doszło około godziny 10. w piwnicy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ogień pojawił się w pomieszczeniu piwnicy. Strażakom szybko udało się zlokalizować źródło ognia i ugasić pożar.

Na szczęście były to scenariusz ćwiczeń ratowniczo - gaśniczych, które systematycznie odbywają się w kościerskim szpitalu. Ich celem było sprawdzenie procedur na wypadek pożaru, a w szczególności prawidłowe działania czujek, odddzelenie stref pożarowych, sprawność hydrantów, cy przejezdność wokół obiektu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.