Targi Ekonomii Społecznej w Kościerzynie

czwartek, 29 listopada 2018 r., 09:47
fot. AL

W środę w kościerskiej sali Szopińskiego odbyły się II Targi Ekonomii Społecznej, które były ukierunkowane na rolę ekonomii społecznej w rewitalizacji. Podczas nich nie tylko można było zakupić rękodzieło uczestników warsztatów terapii zajęciowej czy innych instytucji ekonomii społecznej, ale także zdobyć wiedzę na temat działań łączących przedsiębiorczość z inicjatywami na rzecz dobra wspólnego.

Drugie, a pierwsze w Kościerzynie Targi Ekonomii Społecznej za nami. Tematem przewodnim wydarzenia była "Ekonomia społeczna w rewitalizacji".

- Chodzi o działania łączące przedsiębiorczość z działaniami na rzecz dobra wspólnego - wyjaśnia Zdzisława Hałubowska, prezes Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Gdańsku, instytucji zajmujących się ekonomią społeczną tj. warsztatów terapii zajęciowej, centrów integracji społecznej, klubów integracji społecznej, czy warsztatów aktywizacji zawodowej.

- Na spotkanie zaprosiliśmy także przedstawicieli samorządów, bo to właśnie samorządy realizują projekty z zakresu rewitalizacji. Rewitalizacja kojarzy nam się przede wszystkim z odbudową przestrzeni, ale ma być również inwestycją w człowieka. Na terenach poddawanych rewitalizacji nagromadziło się również wiele problemów mieszkających tam ludzi. Działania rewitalizacyjne mają też pomóc ludziom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji - dodaje Zdzisława Hałubowska.

Celem środowego spotkania była promocja wyrobów instytucji i organizacji ekonomii społecznej, a także wymiana doświadczeń.

- Głównym celem jest promocja, przekaz wiedzy, możliwość wymiany doświadczeń między realizatorami projektów rewitalizacyjnymi. Jest to bardzo ważna kwestia. Uczestnicy targów mogą dzielić się doświadczeniami i wzajemnie świadczyć sobie poradnictwo - podkreśla prezes Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z siedzibą w Debrznie.

II Targi Ekonomii Społecznej zorganizowane zostały w ramach działań Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z siedzibą w Debrznie. OWES prowadzony jest przez Stowarzyszenie "Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno" - Lidera  oraz  Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku - Partnera. Jako akredytowany Ośrodek udziela kompleksowego wsparcia w obszarze realizowanego projektu pn.: "Ośrodek Wsparcia Ekonomii  Społecznej w Debrznie" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Ośrodek swoim zasięgiem obejmuje subregion południowy Województwa Pomorskiego, w skład którego wchodzą powiaty: człuchowski, chojnicki i kościerski.

Współorganizatorami wydarzenia byli: miasto Kościerzyna, gmina Kościerzyna, gmina Stara Kiszewa oraz gmina Nowa Karczma.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
OSTATNIO KOMENTOWANE
    {{comments_last}}