26-latek z zarzutem molestowania pasierbicy

wtorek, 27 listopada 2018 r., 12:09
fot. archiwum

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi, któremu prokuratura postawiła zarzut doprowadzenia małoletniej poniżej 15. roku życia do innych czynności seksualnej. Sąd zadecydował z kolei o jego tymczasowym aresztowaniu.

O sprawie śledczych poinformowała matka dziewczynki. Podejrzany jest jej mężem i ojczymem małoletniej.

- W poniedziałek zostały wykonane czynności z podejrzanym, któremu przedstawiono zarzut z art 200 par. 1 kk, czyli doprowadzenia małoletniej poniżej 15. roku życia do poddania się innej czynności seksualnej. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia - informuje Agnieszka Respondek, Prokurator Rejonowy w Kościerzynie.

- Skierowaliśmy wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd ten wniosek uwzględnił i zastosował wobec podejrzanego areszt na okres trzech miesięcy - dodaje.

Podejrzany ma 26 lat. Czyn, którego miał się dopuścić, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.