Dwa medale dla kościerskich karateków na Mistrzostwach Polski Juniorów

wtorek, 27 listopada 2018 r., 09:57

Z dwoma srebrnymi medalami z Mistrzostw Polski Juniorów Shinkyoushin do lat 18 PFKK w Toruniu powrócili zawodnicy Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate. Medalistami zostali Karolina Wajer i Martyna Nawrot.

Mistrzostwa Polski Juniorów rozegrane zostały w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach - kata z podziałem na kategorie wiekowe i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. W Mistrzostwach wzięło udział 197 zawodników z 36 klubów. Zawody rozegrano na trzech matach.

Zawodnicy Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli dwa srebrne medale. Karolina Wajer została wicemistrzynią Polski w kata do lat 12, z kolei Martyna Nawrot została wicemistrzynią Polski w kumite 15-16 lat -55kg. Jakub Wyszecki zdobył IV miejsce w kumite 17-18 lat

Ponadto kościerski klub reprezentowali także: Paulina Lubecka, Szymon Lubecki, Marta Kryszyńska, Zofia Kryszyńska, Patrycja Piesik, Zofia Wyszecka i Mikołaj Ugowski

- Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Walki były bardzo wyrównane. Dla Kościerskiego Klubu był to drugi start w zawodach tak wysokiej rangi tym bardziej cieszą zdobyte dwa srebrne medale - ocenia Krzysztof Sosnówka.

dodajmy, że treningi Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate odbywają się w Kościerzynie, Wielkim Klinczu, Nowej Karczmie i Grabowie Kościerskim. Klub zaprasza do udziału w zajęciach zarówno dzieci, jak i dorosłych.