34 medale i 5 rekordów Polski dla UKS Manta Kościerzyna podczas Finału KPP w Cetniewie

poniedziałek, 26 listopada 2018 r., 08:54
fot. nadesłane

Finał Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach 2018 zakończył się dla UKS Manta Kościerzyna 34 medalami i 5 rekordami Polski.

Rywalizacja odbyła się na pływalni Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie pod patronatem Polskiego Związku Płetwonurkowania i Ministerstwa Sportu, brało w niej udział ponad 200 zawodników z całej Polski. Każdy zawodnik mógł brać udział w 4 konkurencjach indywidualnych i w rywalizacji sztafetowej.

Multimedalistami zostali:

Cztery medale: Szymon Kropidłowski i Damian Kutela 3 złote i 1 srebrny; Neli Wanta i Michał Koliński 3 złote i 1 brązowy, Julia Greń 1 złoty i 3 srebrne.

Trzy medale : Marcin Łukowicz 3 złote, Olga Guzińska i Dawid Stefanowski złoty, srebrny i brązowy, po jednym brązowym medalu zdobyli : najmłodsza Julia Kolińska, Julia Kiedrowska i Wiktoria Szwichtenberg.

Ponad to dorobek medalowy wzbogaciły dwie sztafety: brązowy medal wywalczyły dziewczęta 4 x 100 Bf w składzie: J.Greń, M.Stoltmann, J.Kiedrowska i N.Wanta, z kolei złoty medal z nowym rekordem Polski chłopcy 4 x 100Bf w składzie : M.Koliński, D.Kutela, Sz.Kropidłowski i M.Łukowicz.

Do najcenniejszych osiągnięć klubowych zalicza się ustanowienie rekordów Polski, trzykrotnie przez Marcina Łukowicza, Michała Kolińskiego i sztafetę chłopców.

W klasyfikacji medalowej rundy finałowej kościerski klub zajął trzecie miejsce (34 medale), w klasyfikacji punktowej czwarte miejsce.

- Naszymi bohaterami są wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w zawodach, każdy zdobywał punkty dla klubu, niewiele zabrakło do miejsca 3, (brak zawodniczki w grupie seniorów) ale i trenerzy Adam Gniba i Mateusz Szurmiej - podkreślają przedstawiciele klubu.

Najlepszymi zawodnikami w Polsce w generalnej klasyfikacji w swoich kategoriach wiekowych zostali: Marcin Łukowicz, Szymon Kropidłowski i Michał Koliński, Julia Greń i Neli Wanta zajęły 2 i 3 miejsce.

nadesłane/UKS Manta/ Beata Zembrzycka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.