Budowa kanalizacji dla Zamościa i Białego Błota przebiega zgodnie z planem

niedziela, 25 listopada 2018 r., 15:16
fot. nadesłane/UG Karsin

Trwa budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z przyłączami dla mieszkańców Zamościa i przysiółka Białe Błoto zamieszkiwanych przez około 300 osób. To ostatnia miejscowość w gminie o zwartej zabudowie, która jest kanalizowana.

Zakres prac obejmuje budowę 3,3 km sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej, 2,5 km sieci kanalizacyjnej tłocznej oraz czterech przepompowni. Wykonawcą robót jest firma WOD-BUD Stanisława Nilka z Karsina.

Koszt realizacji zadania to kwota 2,42 mln zł, z czego 1,7 mln zł stanowi dotacja pozyskana przez gminę ze środków unijnych. Jeszcze w tym roku rozliczona zostanie pierwsza część inwestycji za kwotę 442.800 zł.

Na wykonanie całego zadania wykonawca ma czas do końca czerwca 2019.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.