Gala Kaszuby Biegają 2018 - największy cykl biegowy w tej części Polski uroczyście podsumowany

niedziela, 25 listopada 2018 r., 12:08
fot. MD-Z

W sobotni wieczór w Kartuskim Centrum Kultury uroczyście podsumowano cykl Kaszuby Biegają 2018. Na szóstą edycję serii składało się z 13 imprez, w których łącznie wzięło udział 8,5 tysiąca zawodników i zawodniczek. Zwycięzcami tegorocznej edycji w klasyfikacji generalnej zostali Aleksandra Baranowska - Trzasko i Rafał Borzyszkowski.

W sobotni wieczór salę Kartuskiego Centrum Kultury wypełniły tłumy pasjonatów biegania. Na uroczystej gali podsumowano kolejną, szóstą już edycję cyklu Kaszuby Biegają. Na tegoroczną serię składało się łącznie trzynaście biegów.

Podczas gali wręczono nagrody w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nadano też tytuły "Kaszubski Stolem" za ukończenie 12 biegów tegorocznej edycji oraz tytuły "Biegowa Rodzina", "Biegowe Małżeństwo", "Biegowa Osobowość Roku", wręczono też nagrodę Fair Play oraz wyróżniono Miss i Mistera cyklu Kaszuby Biegają 2018.

Uczestnicy cyklu podkreślali, że biegi serii Kaszuby Biegają charakteryzują się wyjątkową atmosferą, wspaniałymi trasami i świetną organizacją. Organizatora cyklu - Henryka Miotka nagrodzono owacjami na stojąco.

Wśród mężczyzn w klasyfikacji generalnej triumfował Rafał Borzyszkowski.

- Było ciężko, zwłaszcza w końcówce ścigaliśmy się z Maciejem i do samego końca nie było wiadomo, kto wygra. Zwycięstwo jest dla mnie wielkim zaskoczeniem jeszcze dwa lata temu po Piaśnicy marzyłem, by załapać się na podium w swojej kategorii wiekowej, a dziś stoję tu jako zwycięzca - mówił Rafał Borzyszkowski z Wielkiego Klincza.

Wśród pań najlepsza była Aleksandra Baranowska - Trzasko z Gdyni.

- Bardzo miło mi, że wygrałam. Cieszę się, że mogłam ukończyć dziewięć biegów. Gratuluję też wszystkim uczestnikom, bo ukończyć ten cykl jest naprawdę trudno - mówiła zwyciężczyni.

Wyniki klasyfikacji generalnej:

Klasyfikacja generalna - kobiety:

1. miejsce - Aleksandra Baranowska - Trzasko z Gdyni
2. miejsce - Monika Kujawska z Żukowa
3. miejsce - Iwona Sikora z Gdyni
4. miejsce - Anna Labuda z Prokowa
5. miejsce - Kamila Szulc z Gdyni
6. miejsce - Katarzna Owczarek z Kosakowa
7. miejsce - Dominika Przybylska ze Stobna
8. miejsce - Beata Mydłowska z Kolbud
9. miejsce - Anna Bałdyga z Redy
10. miejsce - Mariola Stańco z Rumi


Klasyfikacja generalna - mężczyźni:

1. miejsce - Rafał Borzyszkowski z Wielkiego Klincza
2. miejsce - Maciej Kwarta z Bolszewa
3. miejsce - Wojciech Labudda z Pucka
4. miejsce - Łukasz Keslinke z Gdyni
5. miejsce - Łukasz Formela z Kartuz
6. miejsce - Bogumił Ustała z Kartuz
7. miejsce - Maciej Podlewski z Gdańska
8. miejsce - Zdzisław Roszkowski z Borkowa
9. miejsce - Adam Gruba z Luzina
10. miejsce - Adam Sternal z Gdyni

Pełne wyniki można znaleźć tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.