Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Weltrowskich z Karsina

piątek, 23 listopada 2018 r., 10:43
fot. nadesłane/UG Karsin

Pół wieku temu postanowili zawrzeć związek małżeński. Teraz już wiedzą, że była to najlepsza decyzja w ich życiu. Pomimo wszelkich przeciwności losu cieszą się ze wspólnie przeżytych 50. lat. Mowa o państwu Weltrowskich z Karsina, którzy w minionym czasie świętowali złoty jubileusz małżeństwa.

Państwo Henryka i Mieczysław Weltrowscy z Karsina niedawno obchodzili okrągły jubileusz zawarcia związku małżeńskiego. Wspólnie przez życie kroczą już od 50 lat. W związku z tak wyjątkową rocznicą ślubu, szacownych jubilatów z życzeniami i gratulacjami odwiedził wójt gminy Karsin Roman Brunke.

Jak informuje karsiński urząd, państwo Weltrowscy wychowali dwóch synów i córkę. Pani Henryka zawodowo pracowała jako siostra PCK, a przez ostatnie 24 lata jako pokojówka w hotelu w Niemczech. Poza pracą aktywnie działa w karsińskim Kole Emerytów i Rencistów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsinie oraz występuje w Zespole "Kaszuby" Gminy Karsin. Pan Mieczysław był listonoszem oraz pracował w firmie telekomunikacyjnej. Obecnie oboje są na emeryturze, cieszą się dobrym zdrowiem i pogodą ducha.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.