Jan Błaszczyk przewodniczącym Rady Gminy Stara Kiszewa

czwartek, 22 listopada 2018 r., 15:39
fot. AL

Nowi radni gminy Stara Kiszewa złożyli ślubowanie, odebrali zaświadczenia o wyborze oraz wybrali skład prezydium rady. Na czele rajców stanie Jan Błaszczyk. Jego zastępcą będzie z kolei Adam Sulewski.

Za nami I Sesja Rady Gminy Stara Kiszewa VIII kadencji. Podczas inauguracyjnego posiedzenia radni złożyli ślubowanie oraz odebrali zaświadczenia o wyborze na członka rady. W głosowaniu tajnym wybrali też przewodniczącego. O funkcję tę ubiegało się dwóch radnych Jan Błaszczyk oraz Adam Sulewski. Na tego pierwszego głos oddało osiem radnych, co oznacza, że to Jan Błaszczyk będzie kierował radą przez najbliższe pięć lat.

- Chciałbym podziękować mieszkańcom, którzy wybrali mnie na radnego oraz radzie, która wybrała mnie na przewodniczącego. Bardzo dziękuję. Postaram się nie zawieść powierzonego mi zaufania. Będę wypełniał ten mandat sumiennie, dołożę wszelkich starań, aby w radzie panowała dobra atmosfera i byśmy wspólnie podejmowali uchwały dla dobra gminy i mieszkańców - mówił Jan Błaszczyk.

Na wiceprzewodniczącego rady zaproponowano z kolei Irenę Treder oraz Adam Sulewskiego. Więcej głosów radnych, bo aż 11 zdobył Adam Sulewski, tym samym dołączając do prezydium Rady Gminy Stara Kiszewa.

Radni odebrali też ślubowanie od wójta gminy Stara Kiszewa Mariana Picka.

- Przez dwanaście lat starałem się pracować dla dobra tej gminy i jej mieszkańców, dostrzegając potrzeby każdego sołectwa, każdej miejscowości. Na tyle, ile mogłem, dbałem, aby wszystkie miejscowości rozwijały się równomiernie. Pewnie są miejscowości, w których jeszcze sporo jest do zrobienia. Jedną rzecz chciałbym państwu zagwarantować, że jak dotąd, będę wsłuchiwał się w to, co mają do powiedzenia mieszkańcy, w ich potrzeby - podkreślał wójt Marian Pick.

Podczas kolejnego posiedzenia radni wybiorą osobowe składy komisji stałych Rady Gminy Stara Kiszewa.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.