Oblał benzyną i podpalił - 55-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

środa, 21 listopada 2018 r., 16:47
fot. archiwum

Nawet dożywocie grozi 55-latkowi, który w niedzielne popołudnie podczas kłótni i w stanie upojenia alkoholowego najpierw oblał benzyną, a potem podpalił swoją 48-letnią konkubinę. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Chojnickiej w Kościerzynie. Z ustaleń śledczych wynika, że podczas kłótni 55-letni mężczyzna oblał 48-letnią kobietę benzyną i ją podpalił. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Mężczyzna został zatrzymany. Był pijany. Wydmuchał około trzy promile alkoholu.

We wtorek 55-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Czyn ten zagrożony jest karą od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku śledczych, orzekając wobec 55-latka trzymiesięczny areszt.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.