Lipusz. Nowo wybrana rada ślubowała - na jej czele Bogumiła Mokwińska

środa, 21 listopada 2018 r., 16:00
fot. AL

W środę po raz pierwszy w nowej kadencji spotkali się członkowie Rady Gminy Lipusz. W trakcie obrad wybrano nową przewodniczącą oraz wiceprzewodniczącego. Przez najbliższe pięć lat radą kierować będzie Bogumiła Mokwińska.

Za nami I Sesja Rady Gminy Lipusz VIII kadencji. Podczas inauguracyjnego posiedzenia radni złożyli ślubowanie oraz odebrali zaświadczenia o wyborze na członka rady. W głosowaniu tajnym wybrali też przewodniczącego. Jednogłośnie szefową rady została Bogumiła Mokwińska.

- Dziękuję za okazane mi zaufanie. Jestem niezmiernie zbudowana jednomyślnością radnych już na początku naszej pracy. Ufam, że nasza wzajemna współpraca będzie układała się w dobrym kierunku, którym wyznaczyliśmy sobie podejmując decyzję o startowaniu na radnego. Dziękuje za to ogromne zaufanie i życzę nam wszystkim, aby praca podczas sesji i komisji przebiegała bardzo efektywnie, by przynosiła jak najlepsze rezultaty dla mieszkańców naszej gminy, abyśmy wszyscy byli zadowoleni z tej pracy, aby nasze sukcesy były sukcesami wszystkich naszych mieszkańców - podkreślała Bogumiła Mokwińska.

Na wiceprzewodniczącego rady zaproponowano z kolei Stanisława Lipińskiego. Podczas posiedzenia radni odebrali też ślubowanie od wójta gminy Lipusz Mirosława Ebertowskiego.

- Poparcie, które uzyskałem w wyborach, zobowiązuje. Liczę na bardzo dobra współpracę, tak jak dotychczas. Rozpoczynam właśnie czwartą kadencję pracy na rzecz mieszkańców gminy Lipusz, podobnie jak niektóre koleżanki i koledzy z rady. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy pracować dla dobra naszych mieszkańców, nas wszystkich, naszej małej Ojczyzny - zaznaczał Mirosław Ebertowski.

Podczas sesji wybrano również składy osobowe komisji stałych. Ich skład przedstawiamy poniżej.

Składy osobowe komisji stałych Rady Gminy Lipusz:

Komisja Rewizyjna
Ryszard Ostrowski - przewodniczący
Robert Ebertowski
Wojciech Kraskowski
Andrzej Narloch
Danuta Wysocka

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji:
Ryszard Wojaczek
Danuta Wysocka
Justyna Kubiszewska
Stanisław Lipiński
Krzysztof Lemańczyk

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Budżetu:
Robert Ebertowski
Wojciech Kraskowski
Halina Hapka
Ryszard Ostrowski
Andrzej Narloch

Komisja Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej:
Ryszard Wojaczek
Piotr Szulfer
Adam Stoltmann
Teresa Rolbiecka
Marcin Wantoch-Rekowski

Komisja Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej:
Piotr Szulfer
Teresa Rolbiecka
Halina Hapka
Justyna Kubiszewska
Krzysztof Lemańczyk

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.