Nowa Karczma. Pierwsze obrady rady nowej kadencji - przewodniczącym Marek Wołoszyk

środa, 21 listopada 2018 r., 11:15
fot. nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

Radni gminy Nowa Karczma złożyli ślubowanie, odebrali zaświadczenia o wyborze oraz wybrali skład prezydium rady. Na czele rajców stanie Marek Wołoszyk. Jego zastępcą będzie z kolei Alina Lubecka.

Za nami I Sesja Rady Gminy Nowa Karczma VIII kadencji. Podczas inauguracyjnego posiedzenia radni złożyli ślubowanie oraz odebrali zaświadczenia o wyborze na członka rady. W głosowaniu tajnym wybrali też przewodniczącego. O funkcję tę ubiegało się dwóch radnych Marek Wołoszyk oraz Ryszard Kleinszmidt. Przewagą jedynie jednego głosu (wynik głosowania 8:7) wygrał Marek Wołoszyk. To on będzie więc kierował radą w latach 2018-2023.

Na wiceprzewodniczącego rady wybrano z kolei Alinę Lubecką.

Podczas wtorkowej, inauguracyjnej sesji radni odebrali też ślubowanie od wójta gminy Nowa Karczma Andrzeja Pollaka.

Na kolejnej sesji nastąpi wybór składu komisji stałych Rady Gminy Nowa Karczma.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.