Adam Sosnowski nowym szefem Rady Gminy Liniewo

środa, 21 listopada 2018 r., 11:05
fot. AL

We wtorek po raz pierwszy w kadencji 2018-2023 spotkali się członkowie Rady Gminy Liniewo. W trakcie pierwszej sesji radni złożyli uroczyste ślubowanie, wybrano też przewodniczącego i jego zastępcę. Na czele liniewskich rajców stanął Adam Sosnowski.

W środę uroczyste ślubowanie złożyli radni gminy Liniewo kadencji 2018-2023. Tuż po tym wybrano nowego przewodniczącego. O funkcję tę ubiegało się dwóch radnych - Adam Sosnowski oraz Ludwik Szparkowski. W głosowaniu tajnym zdecydowaną większość głosów, bo aż 12 zdobył Adam Sosnowski. To on będzie więc kierował radnymi przez najbliższe pięć lat.

- Chciałbym bardzo podziękować koleżance i kolegom radnym za zaufanie. Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie trudne zadanie. Jest to dla mnie też nowa odsłona w moim życiu. Pragnę państwa zapewnić, że będę robił wszystko, żeby zjednoczyć radę, aby działała na rzecz gminy Liniewo i podejmowała same dobre uchwały. Zapewniam państwa i pracowników urzędu, że będę robił wszystko, aby nasza współpraca układała się bardzo dobrze, byśmy wspólnie budowali naszą małą Ojczyznę, którą jest gmina Liniewo - podkreślał Adam Sosnowski.

Po wyborze przewodniczącego rozszerzono porządek obrad o dodatkowy punkt, a mianowicie wybór wiceprzewodniczącego. W tym przypadku padła tylko jedna kandydatura - Sławomira Zabrockiego.

Inauguracyjną sesję Rady Gminy Liniewo zwieńczyło ślubowanie wójta Mirosława Warczaka.

Kolejną sesję zaplanowano pod koniec przyszłego tygodnia. Wówczas radni mają zadecydować o składzie osobowym komisji stałych Rady Gminy Liniewo.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.