Sukces kościerskiej biegaczki Weroniki Lizakowskiej

środa, 21 listopada 2018 r., 10:13
fot. nadesłane

W sobotę podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych do lat 23 sukces odniosła biegaczka z kościerskiego Remusa Weronika Lizakowska zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w biegach przełajowych.

Zawody odbyły się na Błoniach Namysłowskich na dystansie 6 km. Weronika pobiegła bardzo dobrze taktycznie utrzymując się z przodu biegnących zawodniczek, biegła asekuracyjnie obserwując czołówkę biegaczek.

Tempo biegu było szybkie i stabilne. Po dwóch kilometrach czołówka zawodniczek wraz z Lizakowską podkręciły prędkość biegu. Zawodniczka z AZS Katowice Patrycja Kapała zwiększyła tempo biegu stawiając na atak do samej mety pozostawiając z tyłu pozostałe dwie zawodniczki w tym kościerzyniankę. Jednak Weronika na ostatnich 400 m postanowiła na ostatni atak pościgowy, który uplasował ją na drugiej pozycji ze stratą 5 sekund do rywalki.

Klasyfikacja medalowa:

1. Patrycja Kapała - AZS AWF Katowice
2. Weronika Lizakowska - KUKS Remus Kościerzyna
3. Paulina Górak - AZS AWF Kraków

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.