Turniej Piłki Halowej Kościerzyna CUP 2018 za nami

środa, 21 listopada 2018 r., 08:32
fot. nadesłane/Krzysztof Recław

16 zespołów, ponad 180 zawodników, 48 meczów, 100 bramek - tak w wielkim skrócie można podsumować turniej piłki halowej Kościerzyna Cup 2018, który w minioną sobotę został rozegrany na hali sportowo - widowiskowej "Sokolnia" w Kościerzynie. Drużyny walczyły o Puchar Starosty Kościerskiego i Burmistrza Miasta Kościerzyna. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Niedźwiedź a współorganizatorem był Ceramika Łubiana.

W rozgrywkach wystartowało aż 16 zespołów z województwa pomorskiego. Łącznie umiejętności piłkarskie zaprezentowało ponad 180 dzieci. Drużyny podzielone były na dwie kategorie wiekowe - rocznik 2010-2011 i 2007-2008. Początkowa faza turniejów polegała na rozegraniu meczów grupowych następnie zespoły rywalizowali w fazie pucharowej. Turniej obfitował w wiele efektownych akcji, nie tylko w ataku.

Było bardzo dużo skutecznych i pięknych interwencji bramkarzy. Po rozegraniu wszystkich spotkań nastąpiło oficjalne zakończenie turnieju wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień dla wszystkich dzieci uczestniczących w turnieju. Główną ideą w rozgrywaniu takich turniejów jest wyciągnięcie dzieci od komputerów, smartfonów i zapewnienie im możliwości aktywnego spędzania czasu m. in. na hali sportowej, a jak pokazuje obecny turniej, istnieje potrzeba ich organizowania, bo wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem - relacjonuje Krzysztof Recław współorganizator turniejów.

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Kościerski i Burmistrz Miasta Kościerzyna.

Klasyfikacja ostateczna:

Rocznik 2010-2011:
1. miejsce - Wierzyca Stara Kiszewa
2. miejsce - Miasto Kościerzyna
3. miejsce - Santana Wielki Klincz

Na kolejnych miejscach plasowali się zawodnicy z drużyn: Polonia, Kaszubia Studzienice, Ceramik Łubiana, Santana Wielki Klincz II.

Najlepszym bramkarzem został: Konrad Słomiński z Ceramika Łubiana.

Królem Strzelców został: Wojtek Lass z Miasto Kościerzyna (po dodatkowych rzutach karnych - 3 zawodników miało po tyle samo bramek i aby wyłonić króla strzelców musiały odbyć się rzuty karne. Przystąpili do nich wspomniany Wojtek Lass, Szymon Szachta z Ceramika Łubiana oraz Cezary Kuczyński z Wierzycy Stara Kiszewa.

Rocznik 2007-2008:
1. miejsce - Wierzyca Stara Kiszewa
2. miejsce - Kaszubia Studzienice
3. miejsce - Santana Wielki Klincz
4. miejsce - Ceramik Łubiana
5. miejsce -Kaszubia Kościerzyna
6.miejsce - KS Orły Gdańsk
7. miejsce - UKS Olimpijczyk Skorzewo
8.miejsce - Santana Wielki Klincz II

Najlepszym bramkarzem został: Norbert Murglin z Ceramika Łubiana. Królem strzelców został: Kacper Mroze Gliszczyński z Kaszubii Studzienice.

nadesłane/Krzysztof Recław

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.