Alicja Żurawska nadal starostą, Marcin Modrzejewski na czele rady

wtorek, 20 listopada 2018 r., 15:53
fot. AL

Kadencja 2018-2023 przyniosła zmiany u sterów powiatu kościerskiego. Choć stanowisko starosty nadal pełnić będzie Alicja Żurawska, pozostały skład zarządu uzupełnią nowi rajcy. Na wicestarostę wybrano Piotra Laskę. Na czele Rady Powiatu Kościerskiego stanie natomiast Marcin Modrzejewski.

We wtorek odbyła się sesja inauguracyjna Rady Powiatu Kościerskiego. Podczas niej dokonano wybory składu prezydium rady oraz Zarządu Powiatu Kościerskiego. Na stanowisku starosty bez zmian. Radni ponownie obdarzyli mandatem zaufania Alicję Żurawską, na którą głos oddało 12 radnych, jej kontrkandydat Andrzej Hinc uzyskał sześć głosów.

- Stojąc przed wami z wielką atencją, chciałabym w szczególności podziękować wam za zaufanie i panu Janowi za zgłoszenie mojej kandydatury. Przyznam się, że pierwszy raz słyszałam ten tekst. To powoduje, że jeszcze z większa determinacją i poświęceniem będę służyła powiatowi kościerskiemu i mieszkańcom tego powiatu. Wierzę, że piąta kadencja, która zakończyła się pełnym sukcesem i zaangażowaniem wszystkich radnych, będzie przykładem dobrej współpracy i pracy w szóstej kadencji. Dziękuję serdecznie wszystkim za zaufanie i powierzenie mi dowodzenie powiatem kościerskim - podkreślała starosta Alicja Żurawska.

Funkcję wicestarosty przez najbliższe pięć lat pełnić będzie Piotr Laska. Skład zarządu, jako członkowie uzupełnią Czesław Cyra, Grzegorz Czajkowski i Piotr Gierszewski.

Zmiany nastąpiły także na czele rady. Przewodniczącym Rady Powiatu Kościerskiego został Marcin Modrzejewski, który o funkcję tą rywalizował z Piotrem Lizakowskim.

- Chciałbym serdecznie podziękować za oddane głosy. Chciałbym zapewnić, że dołożę wszelkich starań, ażeby ta kadencja upływała w duchu pojednania i współpracy. Jako przewodniczący chciałbym łączyć, a nie dzielić. Mam nadzieję, że więcej będzie spraw, które będą nas łączyć niż różnić - mówił Marcin Modrzejewski.

Funkcje wiceprzewodniczących powierzono Katarzynie Karczewskiej oraz Tomaszowi Derra.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.