Poszedł na grzyby i zagubił się w lesie - odnaleźli go policjanci

wtorek, 20 listopada 2018 r., 09:26
fot. archiwum

Poszedł na grzyby i się zagubił. Najpierw przez cztery godziny próbował samodzielnie odnaleźć drogę powrotną. Gdy nastał mrok, powiadomił służby. Trzygodzinne poszukiwania prowadzone przez funkcjonariuszy policji, przyniosły efekt. 62-latek został odnaleziony w kompleksie leśnym między Olpuchem a Wdzydzami.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w kompleksie leśnym między Olpuchem a Wdzydzami. Około godziny 15. 62-letni mieszkaniec Gdańska powiadomił telefonicznie syna, że będąc na grzybach zagubił się w lesie i nie potrafi odnaleźć drogi powrotnej do samochodu. Dopiero jednak około godziny 19. powiadomiono o tej sytuacji Policję.

- Funkcjonariusze udali się na miejsce. Poruszając się w jednej linii radiowozami rozlokowanymi co 700 metrów przemierzali kompleks leśny, zatrzymując się po pewnej odległości, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe oraz kontaktując się z mężczyzną. Po trzech godzinach działań udało się odnaleźć 62-latka - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, do podobnej sytuacji doszło też w piątek w okolicach miejscowości Bąk. Tam w kompleksie leśnym zaginęło troje starszych ludzi. Potrafili oni jednak wskazać przybliżone miejsce swojej lokalizacji, co w znaczący sposób ułatwiło służbom poszukiwania.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.