Muzyczny hołd Ziemi Kościerskiej dla Niepodległej

wtorek, 20 listopada 2018 r., 08:46
fot. AL

Wyjątkowy, pełen wzruszeń i muzycznych uniesień, mieli okazję doświadczyć ci, którzy w poniedziałkowy wieczór pojawili się w Sali Szopińskiego w Kościerzynie. Odbył się tam bowiem wspaniały koncert w wykonaniu mieszkańców, którzy niezwykłym programem muzycznym i wspomnieniami osób z czasów II wojny światowej oddali hołd Niepodległej.

To był wyjątkowy wieczór. W poniedziałek w kościerskiej sali Szopińskiego odbyło się niezwykłe muzyczne wydarzenie dedykowane Niepodległej. Na scenie w patriotycznym programie muzycznym wystąpili: seniorzy w Wielkiego Klincza i Nowego Klincza, Orkiestra Dęta Begama "BiS" pod batutą Antoniego Wenckiego, sekcja wokalna OKiE z Nowego Klincza pod kierunkiem Pawła Ruszkowskiego, Szkoła Podstawowa im. rtm Witolda Pileckiego w Kornem oraz dzieci i młodzież ze szkoły w Wielkim Klinczu i Kościerskiego Domu Kultury.

Program muzyczny przeplatany był wspomnieniami mieszkańców Ziemi Kościerskiej z okresu II wojny światowej.

Organizatorem Muzycznego Hołdu Ziemi Kościerskiej był Kaszubski Instytut Rozwoju we współpracy z Kościerskim Domem Kultury i Zakładem Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.